Po mojemu

Przeczytam wiadomości – bierze mnie na wymioty. Jadę dziurawą ulicą – jakbym dostał w pysk. Odbieram list z urzędu – jakbym żył w Korei Północnej.

Polska nie jest normalnym krajem.

Tutaj nie ’żyje się’, tylko ’walczy o życie’. Szajka bezczelnych przygłupów opanowała najwyższe stanowiska i bezlitośnie żeruje na upodlonym narodzie. Inna sprawa, że naród jest sam sobie trochę winny. Wśród tych 38 milionów powinno znaleźć się wystarczająco dużo ludzi rozumnych, żeby nawet pomimo tej barbarzyńskiej demokracji móc wprowadzić w naszym kraju Normalność. Chyba, że zapomnieliśmy co owa NORMALNOŚĆ znaczy? Jedyne co mogę zrobić, to przypominać jak być powinno. Piętnować te wszystkie pokraczne kreatury dzierżące ster w naszym kraju, wskazywać gdzie nas rżną. Bo widać, że nie wszyscy potrafią prawidłowo ocenić każde kolejne łotrostwo tego, czy innego polityka.

Wyłuszczę więc tutaj MOJE ZASADY językiem prostym i (mam nadzieję) zrozumiałym. Tak powinno wyglądać NORMALNE Państwo Polskie, PO MOJEMU:

 1. USTRÓJ
 2. WYBORY
 3. URZĘDY
 4. EDUKACJA
 5. PODATKI
 6. EMERYTURY
 7. GOSPODARKA
 8. RELIGIA
 9. KULTURA
 10. WOJSKO i POLICJA
 11. WOLNOŚĆ

Poszczególne artykuły będą pojawiać się co jakiś czas. Jeśli zgadzasz się ze mną, daj temu wyraz w komentarzu. Jeśli się nie zgadzasz, napisz proszę dlaczego.