Pracuj i płać (przede wszystkim płać)

Tusk-szkodzi-cygaroPunkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Nie mam pojęcia na co zza swego biurka patrzy Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”, ale pewne jest że kilka dni temu popisał się zupełnym brakiem umiejętności wyciągania logicznych wniosków. No takie mamy teraz elity…

Kuba Strzyczkowski jest gospodarzem jednej z najciekawszych audycji jakie nadaje radiowa „Trójka”: „Za a nawet przeciw” można tam usłyszeć od poniedziałku do czwartku w samo południe. Polecam. Nigdzie nie usłyszycie tylu głosów rozgoryczonych Polaków, którzy mówią jak jest pod rządami obecnie na nas pasożytującej szajki. Żeby było sprawiedliwie Kuba rozmawia też z drugą stroną (w ostatni czwartek na przykład błysnął jakiś senatorzyna z PO kategorycznie stwierdzając, że „PO żadnych podatków nie podniosło!”). Tydzień wcześniej rozmawiano o emeryturach i pan Mordasewicz wystąpił w roli eksperta. Jako członek nieźle oswojonej przez kolejne rządy organizacji (bo „Lewiatan” zasiada w dziwacznym ciele o nazwie „Komisja trójstronna” w charakterze przedstawiciela polskich pracodawców), nie miał ochoty wbijać szpilek obecnie nam panującej partii tylko ogólnie stwierdził, że problem wydłużania się długości życia a jednocześnie konieczność podnoszenia wieku przechodzenia na emeryturę nie dość że był do tej pory ignorowany przez dotychczasowe rządy, to według niego ów (podniesiony już wiek) trzeba będzie przesuwać jeszcze wyżej w przyszłości. Bo ludzie żyją co raz dłużej…

Słysząc to doznałem szoku. Gdyby w ten sposób wypowiadał się pierwszy lepszy polityk z PO albo inny sejmo-matołek z PSL czy PiS, to nie było by nic nowego. W końcu poziom wiedzy elity naszej władzy jest powszechnie znany i wszyscy odczuwamy skutki ich rządów. Nie łatwo jest żyć dziś w Polsce. Ale tutaj wypowiada się biznesmen, który (teoretycznie) odniósł jakiś tam sukces! Który wie skąd się biorą pieniądze, wie co można zdziałać i ile zarobić wykorzystując osiągnięcia techniki XXI wieku! Od takiej osoby chciałbym raczej usłyszeć, że to winą rządzących jest iż wiek emerytalny nie jest obniżany! Tak właśnie! Powinniśmy przechodzić na odpoczynek w co raz w młodszym wieku!

Nie po to chyba przez stulecia setki tysięcy inteligentnych osób wdrażało w życie swoje pomysły na ulżenie ludziom w pracy, żeby teraz przez zgraję złodziejskich populistów wszystko wzięło w łeb i w połowie XXI wieku trzeba było tyrać do siedemdziesiątki!

https://www.facebook.com/partialibertarianska
https://www.facebook.com/partialibertarianska

Tak! Tylko powrót do tego co już było, co od kilkudziesięciu lat próbują zmarnotrawić lewicowe rządy zasiedziałych na swoich stołkach zawodowych polityków może zwrócić nam nasz wolny czas! Inaczej będziemy pracować na ICH wydatki. Na ICH obietnice wyborcze (że o limuzynach, cygarach i innych żyrandolach nie wspomnę).

Niedługo kolejne wybory… Błagam: jeśli nie teraz, to kiedy przyjdzie czas na otrzeźwienie??