Tak liczni dają tak dużo

gomułka-gierek-tusk

I sekretarz KC Polskiej Zjednoczonej Platformy Obywatelskiej, towarzysz Donald Franciszek Tusk, ogłosił dziś wykonanie kolejnego doniosłego kroku na drodze do socjalizmu. Pierwszy Sekretarz swoim sokolim wzrokiem w mig zauważył bolączki jakie trapią postępową część polskiego drobnego biznesu, nie pozwalając im wejść na kolejne etapy euro-socjalistycznego rozwoju. W skrócie chodzi o brak kasy.

Aby umożliwić szerokim masom ciężko pracujących na własny rachunek Polaków szansę na cywilizacyjny rozwój, postanowił uruchomić dodatkowy rządowy muskuł i przeznaczyć 30.000.000.000 złotych budżetowych pieniędzy na nadzwyczajne gwarancje państwowego Banku Gospodarstwa Krajowego na kredyty dla małych i średnich przedsiębiorstw. (Tutaj informacja o tym fakcie na niezawodnej w propagandowym dziele portalu Gazety Wyborczej – dla zmyłki zatytułowana „Uruchamiamy 30 mld kredytów…” – co oczywiście nie jest prawdą – chodzi o gwarancje bankowe a nie kredyty).

Nigdy dotąd, tak liczni nie wydali tak dużo, aby poprawić samopoczucie tak niewielu. Bo całe te 30 dużych baniek tow. Tusk i jego kamraci najpierw zabrali NAM w postaci podatków! A teraz chyba sądzą, że zaskarbili sobie naszą wdzięczność… Nie chciałem używać słów niecenzuralnych, ale do kurwy nędzy – jak chcesz Tusk pomóc polskim przedsiębiorcom, to zrób to, dzięki czemu wygrałeś wybory w 2005 roku: jeśli masz za dużo pieniędzy w kasie, to znaczy że zabrałeś ich wcześniej zbyt wiele w podatkach i nie ma innego uczciwego wyjścia niż je teraz oddać! Weźże, do jasnej cholery podejmij choć jedną męską decyzję inną niż ministerialne roszady i obniż o te 30 miliardów podatki!

Pocieszam się jedynie tym, że być może socjalistom-złodziejaszkom z PO nie będzie dane w spokoju wydać rodzinie i znajomym królika owej góry złotówek, bo z wiarygodnego źródła dowiedzieliśmy się ostatnio, iż:

Mamy w Polsce bardzo opresyjne państwo. Dzisiaj to państwo bankrutuje, nie ukrywam, ku mojej radości.

Powiedział to urzędujący minister rządu towarzysza Tuska – Jarosław Gowin. Jak widać w tym całym burdelu na kółkach jest jeszcze choć jeden facet z jajami.