Od mieszania herbata nie będzie słodsza, premierze!

Donal Tusk: "policzmy głosy..."

Donald Tusk, największy kłamca wśród premierów, zapowiedział właśnie „gruntowne zmiany”. Cały Naród zamarł z wrażenia- któż potrafiłby tak stopniować napięcie jak nie „premier z Gdańska”? Oczywiście ktoś rozsądny mógłby powiedzieć, że jeśli premier postanowił wymienić ministrów, to powinien po prostu powiedzieć wprost: „postanowiłem wymienić ministrów: tego, tamtego i jeszcze tą.” Zamiast tego mamy kolejną próbę odwrócenia uwagi mediów i społeczeństwa od rzeczywistych problemów mieszkańców Polski. Próbę całkowicie nieudaną.

Szczwany manewr Tuska nie wyszedł, bo po prostu wyjść nie mógł. Sytuacja w kraju staje się zdecydowanie zbyt napięta, aby tak tania zagrywka mogła na cokolwiek wpłynąć. Nie zmieni również niczego zapowiedziana niedawno kolejna krucjata Tuskobusem po prowincji. Choć może nie do końca – przewiduję, że jeśli premier rzeczywiście odważy się stanąć twarzą w twarz z umęczonym „ludem”, to może tu i ówdzie zebrać niezłe bęcki…

Jednak zaprawdę wątpię, by nawet fizyczna próba przemówienia do rozsądku zdegenerowanej elicie politycznej RP przyniosła jakikolwiek skutek. Nie przebrzmiała jeszcza aferka z nagrodami dla pomagierów marszałkini Kopacz, kiedy to na wierzch wyszły jeszcze wyższe pieniądze jakie rozdzielił wśród swoich zaufanych ludzi sam nasz umiłowany Prezydent! I doprawdy nie ma co załamywać rąk, ani co głośno biadolić! Ci ludzie inaczej nie potrafią!!! Oni po prostu znają tylko jeden kierunek przepływu kasiorki – do siebie!

I nie ma absolutnie żadnego znaczenia jaka jest aktualna sytuacja budżetu, wysokość bezrobocia, poziom PKB, czy ilość upadłości przedsiębiorstw. Jest jeszcze jakaś kasa – to trzeba ją brać. Póki czas. Bo nie będzie nas, to kasą będzie rządzić „wataha”

Tusk będzie wymieniać ministrów, ogłaszać debilne socjalistyczne programy „aktywizacji bezrobotnych„, albo „gwarancji kredytowych dla małych firm„, zamiast po męsku obniżyć podatki, zliberalizować ubezpieczenia emerytalne i urynkowić opiekę zdrowotną. To wszystko mogłoby jeszcze uratować ten kraj i głowy rządzącej szajki. Ale tak się nie stanie, bo tak naprawdę rządzi nami zgraja Palikotów, tylko nie po wszystkich to widać.