Klajstrowanie trupa

Aferka z taśmami PSL tak bardzo przeraziła premiera-kłamcę, że postanowił postraszyć swoich kamratów z partii „ludowej” odebraniem im ich bastionu, czyli gmachu Ministerstwa Rolnictwa (Warszawa, ul. Wspólna 30), wraz z tysiącami cieplutkich posadek jakie latami obsadzali kumple i rodzina wąsatych działaczy.

Dziś rząd idzie dalej i ogłasza, że naprawi problem swoim starym wypróbowanym sposobem – pogmera w odpowiedniej ustawie i będzie git!

Jakże łudziłem się kiedyś sądząc, że znany kłamca Donald T. w końcu oznacza inną jakość na szczycie władzy w naszym kraju. No tak to kiedyś wyglądało… No jak było nie uwierzyć, kiedy bardzo chce się wierzyć? Te wszystkie zgrabne hasła wyborcze… 3×15… okręgi jednomandatowe… likwidacja finansowania partia z pieniędzy podatników… zmniejszenie liczby fotoradararów… zmniejszenie biurokracji!

PO (czyli „Partia Obrotnych”) okazała się taka sama jak jej poprzedniczki. Obiektywnie patrząc, to czasem SLD było stać na bardziej liberalne decyzje, niż łże-liberalną „Platformę”! Być może za „komuny” by do czegoś takiego nie doszło!

W każdym razie droga klajstrowania tego trupa jakim jest aktualna Rzeczpospolita prowadzi donikąd. To gniazdo robactwa, tę urzędniczą hydrę trzeba po prostu zlikwidować! Wypalić żywym ogniem do samego dna! To tam właśnie jest marnowany nasz wspólny wysiłek. To takie Serafiny i im podobni na wszystkich szczeblach władzy w Polsce są powodem naszej coraz większej biedy! Bo inaczej tego co tu się dzieje nazwać nie można. Właśnie ogłoszono kolejny raport OECD i Polska jest tam na ostatnim miejscu spośród 29 krajów!

Czy my jesteśmy jacyś niedorobieni? Czy gorzej-mniej pracujemy niż Czesi, albo Hiszpanie? Czy Finowie?? Nie. Oczywiście że nie. Tylko nasza złodziejska klasa polityczna ma o wiele większe apetyty na nasze pieniądzę, niż podobne szajki w innych krajach Europy…

I naprawdę: żadne klajstrowanie, picowanie tu nic nie pomogą. Tych ludzi trzeba odsunąć od władzy i sprawiedliwie osądzić. Potem, jak opadną kurze, można będzie coś na tym ściernisku budować.