Piękny jest nasz kraj… z lotu ptaka.

Nasz Umiłowany Przywódca Donald Tusk, goni jak zwykle od sukcesu do sukcesu. Dziś wraz z jednym ze swoich ministrów od „haratania w gałę” zabezpieczył prace na odcinku autostrad. Dla lepszego obrazu… z powietrza.

Jak powiedział pewien spostrzegawczy słuchacz Radia Zet, „Polska to prawdopodobnie jedyny kraj na Świecie posiadający nie tylko autostrady, ale także ich obwodnice!” No cóż, jeśli owe autostrady niezbyt (na razie) nadają się do jazdy, to trzeba je jakoś omijać, capisci?

Tusk na bieżąco relacjonował swój gospodarski przelot w TV i z prawdziwą satysfakcją przyznał, że np. skrzyżowanie A1 i A2 „robi wrażenie„. Z pewnością, ale jeszcze większe wrażenie już niedługo zrobi na gościach przyjeżdżających do nas na finały Mistrzostw Europy fakt, że żadną z owych tuskowych autostrad nie można dojechać do Warszawy!

Z drugiej strony, nie można się dziwić, że premier wybrał powietrzny środek transportu. Nie byłoby możliwe załatwić wszystkie punkty napiętego planu dnia gdyby poruszał się swoimi wirtualnymi autostradami. Kto myśli inaczej jest oczywiście „zawodowym malkontentem„…

(Ilustracje pochodzą z komiksu według filmu „Wniebowzięci„, reż. Andrzej Kondratiuk, 1973).