VCMG, techno-pop elektro dziadków

Martin Lee Gore, lider grupy Depeche Mode i Vince Clarke niegdyś (30 lat temu) również lider tego zespołu, a ostatnio muzyk tworzący wraz z Andym Bellem duet Erasure, ogłosili właśnie że w 2012 roku wydany zostanie album będący efektem ich współpracy. Duet posługuje się szyldem VCMG, a zapowiedzią płyty ma być maksi singiel z utworem zatytułowanym „Spock”.

Od 30 listopada wersję singlową utworu będzie można kupić w serwisie Beatport, później (od 12 grudnia) cały EP (zawierający 5 wersji tytułowego utworu) ma być dostępny w sklepach internetowych, w końcu (19 grudnia 2011) premierę będzie mieć 12″ winyl.

Jaki to będzie materiał? Ostatnie dokonania Vince’a w Erasure nie są zbyt porywające. Najnowszy album (premierę miał w październiku), noszący tytuł „Tomorrow’s World” jest nijaki, nieporywający… Remiks utworu „Behind The Wheel”, jaki zrobił na wydaną w tym roku składankę „Remixes 2” Depeche Mode jest po prostu cienki. Ale VCMG to nie tylko Vince, to także (przede wszystkim) Martin!

Obecność Martina Gore przy każdej produkcji muzycznej zapowiada niebanalne melodie, ciekawe aranżacje i poruszających teksty. Przykładem niech będzie drugi album grupy Client, gdzie w utworze „Overdrive” słychać rękę (i głos) Martina:

Albo niesamowity utwór „Cloud 9” z pierwszego albumu efemerycznej grupy OneTwo, którego współautorem jest Gore i gdzie zagrał solo na gitarze:

Jestem prawie że pewny, iż talenty obu panów dadzą efekt godny marki jaką jest Depeche Mode, a którą obaj tworzyli.