Sikorski pisze na Berdyczów

Dyrektor toruńskiej filii firmy Kościół Katolicki w Polsce sp. z o.o. – pan Tadeusz Rydzyk, bawiąc w Brukseli w ostrych słowach obsmarował cywilne rządy w Polsce, ze szczególnym naciskiem na rząd aktualnie uciskający Polaków – czyli ten Donaldo Tuskowy. PO-wiaki popsuły padre Rydzykowi kilka obiecujących biznesów, więc nie dziwnym jest iż ten się wścieka. W gniewie  nazwał ustrój panujący w Polsce totalitarnym.

Nie wydaje mi się, żeby ta szczera skarga wypowiedziana akurat na forum unijnym mogła spowodować zmianę kursu Tuska i spółki wobec toruńskiego klechy, ale reakcja obozu rządzącego jest godna uwagi. Otóż w konflikt wmieszał się Minister Spraw Zagranicznych RP Radosław Sikorski, który wystosował notę… do Papieża

Widać Radek S. bardziej wierzy w skuteczność zwierzchności mafijnej niż własną jurysdykcję. Dziwne to wielce, bo o ile mi wiadomo Tadeusz Rydzyk prowadzi swoje interesy na terenie RP i jest obywatelem Polski. Co ma więc do tego centrala firmy KK sp. z o.o. z siedzibą w Watykanie? Zaiste niepojęta to dla mnie tajemnica.

Czy ktoś mi może wyjaśnić, w jakim kraju się znajdujemy? Oddaliśmy 3/4 suwerenności na rzecz brukselskich Komisarzy, a wygląda że resztówka jest we władaniu Rzymu. Miłego świętowania Dnia Niepodległości – tyle nam z niej zostało.