Pomysłowe PO

Dobry znak! Socjaldemokraci z PO sami zauważyli, że są zdecydowanie przeszacowani w sondażach i postanowili “coś” z tym zrobić. Jak wszyscy socjaliści, tak i Platformersi, robią wszystko w sposób najgłupszy z możliwych, czyli podnoszą podatki. A dokładniej jeszcze gorzej: WYMYŚLAJA PODATKI NOWE!

Jak donosi Rzeczpospolita (Dodatkowa składka, czyli pomysł na nowy podatek):

Rząd chce wprowadzić dodatkową składkę, z której finansowane będzie wsparcie dla osób wymagających stałej opieki. Wszyscy, nawet rolnicy, mają płacić po 1 – 1,5 proc. dochodu.

– Ostateczna wysokość nowej składki to oczywiście będzie decyzja polityczna – mówi Mieczysław Augustyn, senator PO. Przewodniczy on specjalnemu zespołowi, który składa się z przedstawicieli resortów pracy, zdrowia, parlamentarzystów i ekspertów. Jego celem jest przygotowanie projektu ustawy o opiece długoterminowej i ryzyku niesamodzielności. (…)

Zespół proponuje, by te wydatki zostały sfinansowane dzięki wprowadzeniu dodatkowego ubezpieczenia społecznego – składka miałaby się wahać między 1 a 1,5 procent dochodu. Odprowadzaliby ją wszyscy podlegający ubezpieczeniu zdrowotnemu (pracownicy, przedsiębiorcy, emeryci), ale także rolnicy. Składka w całości byłaby finansowana z dochodu ubezpieczonego. Zmniejszałaby więc jego zarobki.

Przy przeciętnym wynagrodzeniu brutto około 3,1 tys. zł płacilibyśmy więc po 31 – 47 zł miesięcznie. Z wpływów, a można je szacować na maksymalnie 6 – 8 mld zł rocznie, byłby utworzony odrębny fundusz, którym gospodarowałby NFZ. (…)

Popatrzmy na słowa kluczowe owej informacji:

  • składka
  • podatek
  • finansowanie
  • dodatkowe ubezpieczenie
  • odrębny fundusz

Ergo: cała awantura po to, coby stworzyć KOLEJNĄ SYNEKURĘ RZĄDOWĄ… Następny “fundusz”, stworzony oczywiście dla naszego dobra, jedynie z troski o jeszcze lepsze o nas dbanie… Oczywiście za nasze pieniądze. Ile już takich funduszy powstało? To naprawdę o wiele ciekawsze (czy może raczej bardziej przerażające), niż proste podsumowanie ile Rząd pod przymusem zabiera z naszych kieszeni. To że marnują pieniądze to rzecz oczywista. Każdy widzi to jadąc po dziurawych drogach czy nie istniejących autostradach, kiedy musi skorzystać z porady lekarskiej, kiedy chce coś załatwić w dowolnym urzędzie, albo gdy zobaczy odcinek swojej emerytury… Ale odpowiedź na kluczowe pytanie: GDZIE DO JASNEJ CHOLERY SĄ WYDAWANE NASZE PIENIĄDZE, JEŚLI ZABIERAJĄ NAM ICH WCIĄŻ WIĘCEJ, A DAJĄ ZA TO CORAZ MNIEJ, jest sprawą zasadniczą i co gorsza, skrzętnie pomijaną przez większość mediów.

Na naszych oczach powstaje kolejna czarna dziura. I tworzy ją powszechnie popierany, “liberalny” Rząd. Czy naprawdę popieracie taką łże-prawicę? Czy takiego zamordystycznego liberalizmu chcecie? Czy nie czas przebudzić się i przestać stawiać krzyżyk na tych, którzy mówią jedno a robią to samo co wszystkie świnie przy polskim korycie robiły od 1944 roku?!