Pierdolone kurwy!

Sorki za ciężki tytuł, ale napisać że 'nóż się w kieszeni otwiera’ to było by za mało. Najpierw cytat (za gazeta.pl):

W ubiegłym tygodniu ZUS wypłacił pierwszej emerytce 917,8 zł, z czego z otwartego funduszu emerytalnego dostała 23,65 zł. Warszawianka na swoim koncie w OFE od 1999 r., czyli od początku reformy emerytalnej, odłożyła niewiele, bo niespełna 6 tys. zł. Dlatego jej świadczenie w części z funduszu jest takie niskie. Resztę dopłaci ZUS.
W przypadku innych kobiet część emerytury z OFE może być znacznie większa. Jednej z kobiet, która w tym roku może przejść na emeryturę, przez dziewięć lat udało się uzbierać nawet 70 tys., co oznacza, że z samego OFE dostanie ponad 285 zł. Do tego dojdzie jeszcze cześć wypłacana przez ZUS.

Chwileczkę: czyli nieszczęsna emerytka (ta druga) „odłożyła” pod przymusem na swoim koncie w ZUS 70 tysięcy złotych i złodzieje z ZUS będą jej wypłacać co miesiąc kawałek tej kwoty, licząc że może ona żyć nieco ponad 20 lat (20,5x12x285 zł = 70.110 zł). Ale co by było, gdyby owe pieniądze ulokować na przeciętnie oprocentowanej lokacie w normalnym banku? Otóż działy by się rzeczy magiczne: same odsetki (bez naruszania kapitału), przy oprocentowaniu lokat np. w Banku Millenium (6,25% w skali roku), dają 365 zł czystego zysku! A jeszcze do niedawna banki przyjmowały lokaty na 8, albo nawet i 9%! A co z procentem składanym od kapitału z całego okresu „oszczędzania” w OFE? Gdyby te pieniądze również pracowały w normalnym banku, to być może zamiast 70 tysięcy było by ich 90, albo i więcej!

A przypominam: same zyski z kapitału były by o połowę wyższe niż jałmużna z OFE!

Co więcej: babcia emerytka mogła by zapisać swoim wnukom całą uzbieraną kwotę 70 tysięcy złotych! To były by jej prywatne pieniądze (równie dobrze mogła by je przegrać w kasynie – wolna wola).

Dlaczego ludzie nie wychodzą na ulice widząc taki przekręt? Przecież są okradani w biały dzień! Czy rzeczywiście Polacy to banda przygłupów, których można ruchać w dupę wmawiając im, że prowadzi się „politykę solidarną” jednocześnie biorąc pieniądze z ich podatków na ogłupiające reklamy na billboardach i w TiVi??

Czy nawet gdy odbiera się wam wasze pieniądze będziecie siedzieć cicho na dupie i narzekać, że nie macie na nic wpływu? A pogonić tą całą bandę! Siły w ręcach nie macie?!