Bogu nie potrzeba kapłanów

Nie mam pojęcia politycy której opcji stoją za tym skandalem, czy są to odchodzący narodowi socjaliści z PiS, czy europejscy socjaldemokraci z PO, a może chrześcijańsko-ludowi socjaliści z PSL. Nie ma to żadnego znaczenia. Faktem jest, że jeśli w Polsce rządzić będzie kiedykolwiek jakieś uczciwe stronnictwo, to odpowiedzialne osoby staną przed sprawiedliwym sądem i odpowiedzą za swoje  złodziejstwa. Oto czytam sobie na Onecie:

Fundacja Lux Veritatis o.Tadeusza Rydzyka dostanie kolejne 15 mln zł na odwierty w poszukiwaniu wód geotermalnych w Toruniu. Decyzję w tej sprawie podjęła dziś rada nadzorcza Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska – informuje portal gazeta.pl. Ojciec Rydzyk chce za pomocą wód termalnych ogrzewać m.in. akademiki swojej Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Już w lutym udało mu się uzyskać na ten cel 12 milionów złotych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Koszty wzrosły, bo ponoć wykonawcy postanowili zmienić technologię i głębokość wiercenia.

Zapytuję wprost: kiedy katolicy zaczną czytać swoją świętą księgę? Kiedy przestaną grzeszyć bałwochwalstwem, kiedy zburzą urągające Bogu, lśniące od sztucznego blichtru świątynie? Kiedy przepędzą fałszywych pasterzy, niepotrzebnych pośredników między nimi a ich Panem? Bóg jest wszędzie a prawdziwy Kościół, czyli wspólnota wszystkich wiernych, może być równie blisko (jak i daleko) Boga bez nie całkiem pełnowartościowych mężczyzn w sukniach i niespełnionych kobiet w habitach.

Nie mam już siły uzasadniać swojego oburzenia na tak grubą nicią szyty przekręt, jestem pewien, że większość Was czuje podobnie.