Pomysł roku

Religa i Jaruzelski na pochodzie

W jaki sposób młody trzydziestokilkulatek zza Żelaznej Kurtyny (na powyższym zdjęciu pierwszy z lewej – ten bez czarnych okularów i bez czapki z piórami) wyjechał na stypendium katolickiego szpitala w Bufallo, NY w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, jak załatwił sobie paszport (i za co), to pozostaje zagadką (na razie?). Bezsporny pozostaje w każdym razie fakt, że pan Zbigniew Religa był zawsze blisko władzy… Jaka by ona aktualnie nie była: PRON, BBWR, AWS, ZChN, SD, PO, w końcu PiS… I tak historia zatacza olbrzymie koło: PiS zdaje się być idealną partia dla „Pana Doktora” – lewicowa w poglądach gospodarczych, katolicka w kwestiach moralnych. Religa z pewnością jest jedną z gwiazd rządu Jarosława Kaczyńskiego.

Dziś „Pan Doktor” dał czadu: na fali wzmagającego się w szeregach PiS populizmu Religa zaszalał: „Jest lista szpitali, które nigdy nie mogą upaść!” Dalej czytamy:

„Jest lista szpitali, które nigdy nie mogą paść” – powiedział minister zdrowia Zbigniew Religa w Radio TOK FM. Podkreślił, że ochrona tych szpitali musi się zacząć „teraz, już”. (…)  Minister powiedział, że jeśli we wtorek rząd przyjmie program wzmocnienia bezpieczeństwa zdrowotnego w Polsce, to lista tych szpitali zwiększy się do 300. Placówki te – po spełnieniu pewnych warunków – będą mogły sięgnąć po pomoc w formie pożyczki, którą trzeba będzie spłacić.

Po co ja tutaj się rozpisuję o socjaliźmie takiego Wierzejskiego, kiedy „liberał” Religa wyjeżdża z tekstem jak z czerwonej książeczki Mao! Panie Religa! To może warto by ten wspaniały pomysł (tej cudownej listy) podsunąć premierowi! Niech wysmaruje listę spółek Skarbu Państwa które nie mogą upaść, potem może kopalń, petrochemii, stoczni itd! Cóż za cudowny pomysł na uzdrowienie naszej gospodarki. A może w ramach podziękowania za podsunięcie pomysłu, znajdzię się maleńka lista dodatkowa i wciągnięcie na nią moją działalność gospodarczą? Poczułbym się o wiele pewniej i mógłby planować dalszy burzliwy rozwój firmy!

A kto za to zapłaci? A NIECH SIĘ MARTWIĄ NASTĘPNI!!! PRAWDA?!